Ką svarbu žinoti apie kompiuterinės tomografijos tyrimą?

parašė , 2020-05-21 21:38

Kompiuterinė tomografija yra radiologinės diagnostikos tyrimas, kuris padeda medicinoje nustatant įvairias ligas. Apie šį tyrimą išsamiai galite sužinoti šioje https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Kokiais atvejais gali būti skiriami tokie tyrimai ir ką svarbu žinoti kiekvienam pacientui, kuriam reikia jį atlikti?

Kompiuterinė tomografijaDaugelis pacientų sužinoję apie tomografijos tyrimą nerimauja dėl kenksmingumo. Iš tikrųjų kompiuterinė tomografija nėra tokia nekalta. Atliekant šį tyrimą yra naudojama jonizuojanti spinduliuotė. Kadangi tai nėra taip jau nekenksminga, tai reikia žinoti, kad šio tyrimo negalima rinktis tik norint pasitikrinti sveikatą. Reikia visuomet klausyti gydytojo, kuris žinodamas paciento sveikatos būklę bei nusiskundimus galės teisingai įvertinti galimą naudą iš tokio tyrimo ir žalą. Tik tuomet, kai gydytojas tai padaro, galima atlikti šį tyrimą. Deja, bet pastebima, kad vis dažniau žmonės nori, kad jiems būtų paskirtas tomografijos tyrimas be rimtų priežasčių, todėl visuomet reikia atsiminti apie tai, kad jam atlikti yra naudojama jonizuojanti spinduliuotė, kuri gali pakenkti. Kai kuriais atvejais negalima atlikti tomografijos tyrimo, nors ir matoma, kad tai būtų labai efektyvus būdas sužinoti paciento būklę. Tai tie atvejai, kai pacientai turi širdies aritmijos sutrikimus arba jautrumą jodo preparatams. Taip pat negalima tokių tyrimų atlikti nėščiosioms. Jeigu viso to laikomasi, tai galima saugiai atlikti tyrimus tiems, kurie atitinka reikalavimus.

Lietuvoje tomografijos tyrimą galima atlikti valstybinėse gydymo įstaigose arba privačiose gydymo įstaigose. Kur atlikti priklauso nuo paciento noro ir finansinių galimybių. Svarbu žinoti, kad tomografijos tyrimai atliekami arba skubos tvarka, arba neskubos tvarka. Šiuo metu skiriant skubų tomografijos tyrimą nereikia ilgai laukti. Jeigu skiriamas neskubus tyrimas, tai reikės registruotis ir jums bus pasakyta, kada atvykti tokiam tyrimui. Tiesa, dažnai laukti tomografijos tyrimo reikės ilgai, nes valstybinėse gydymo įstaigose jis yra nemokamas arba dalinai kompensuojamas. Dėl to norinčiųjų jį atlikti yra labai daug. Jeigu nenorite laukti ilgai, tai galima kreiptis į privačią gydymo įstaigą, kurioje jums bus atliktas tyrimas daug greičiau. Tik jums reikia sužinoti, kokios kainos. Galima pasidomėti, kokios yra privačios gydymo įstaigos jūsų mieste ir sužinoti kainas. Tuomet galima bus pasirinkti tą įstaigą, kurioje geriausios jums kainos arba tokiu pačiu būdu galima rasti artimiausią laiką. Kaip matote yra įvairios galimybės atlikti tyrimą, tik svarbu klausyti savo gydytojo, kuris pasako kada tikrai reikia tyrimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *