Kaip tapetai keičia interjerą ir nuotaiką

parašė , 2018-06-15 17:09

Tapetai būstuiDekoruoti sienas interjere galima įvairiais skirtingais būdais: tapetai, dekoratyvinis glaistas, originalios medinės lentos be nieko, lakas, dažai, plytelės ir kitos medžiagos. Būtent tapetai leidžia sukurti pigiai ir paprastai (be specialistų pagalbos, darbą atliekant patiems) norimą vaizdą, visiškai neišduodant sienos prigimties. Tapetus galite klijuoti ant bet kokios sienos, ir niekas nesužinos, kokios baisybės po apačia buvo, ar siena mūrinė, ar medinė, ar ten plokštė, ar supuvę rąstai, o gal visiškai naujos plytos. Tačiau kuriant interjerą su tapetais, reikia gerai pagalvoti apie spalvas.

Populiari balta spalva – pavojinga

Teko matyti butą, naujai suremontuotą 1970 metų daugiabutyje. Pora jį nusipirko iš senolės, kurios namuose visos sienos buvo tamsios, senais raštuotais ir supelijusiais tapetais, iki lubų styrojo tamsios sekcijos, ant langų – dar tamsesnės didžiulės užuolaidos, o kai kur ant tapetų dar kabojo ir kilimai… Tikriausiai visi puikiai įsivaizduojate tokius namus. Taigi, norėdami sukurti tikrai naują, gražų, jaukų, priešingą buvusiam interjerą, jauna pora nupirko baltus tapetus ir visur, visuose namuose, juos suklijavo. Tai bent bus šviesu – galvojo pora. Ir ką gi. Šviesu tikrai pasidarė, tačiau kartu pasidarė ir tuščia. Psichologai įspėja, kad dabar itin populiarus baltas interjeras (ypač mažesniuose butuose, siekiant juos praplėsti vizualiai) yra pavojingas sprendimas. Mes nesame psichologiškai pasirengę matyti tiek daug baltos spalvos. Dėl to ją priimame kaip tuštumą. Ji ima varginti, išsunkti. Reikėtų rinktis šviesias spalvas, tačiau ne baltą.

Juoda spalva tamsiam gyvenimui

Turbūt dar blogiau yra juoda spalva, bet tai akivaizdu, ir dėl to vargu ar rasite žmones, kurie visą kambarį norėtų puošti juodais tapetais. To nenutiks, todėl apie tai kalbėti neverta. Ir taip aišku, kad juodame kambaryje langai nepadės – bus vis tiek labai tamsu ir ankšta, nes juoda sugeria visą šviesą.

Švelnios spalvos, kuriančios teigiamą nuotaiką

Koks geriausias pasirinkimas namams? Tai švelnių pastelinių spalvų tapetai. Tik jie ir niekas daugiau gali sukurti tą jaukią ir šviesią atmosferą, kurios mes iš tiesų norime. Kodėl verta rinktis tapetus su smulkiais raštais? Nes taip mums psichologiškai įsirėš tam tikri ornamentai kaip namų piešiniai. Tiesiog vientisa spalva mums nieko nereikš, tik palaikys aplinką, tarsi oras. O štai smulkūs taškeliai, bangelės, potėpiai, kažkoks raštas sukurs tą išskirtinumo ir savitumo jausmą, kuris taip pat bus itin svarbus ir vaikams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *