Apgamų reikšmės pokyčiai istorijoje

parašė , 2016-10-15 02:21

ApgamaiŠiandien labai dažnai galime išgirsti apie tam tikrų odos darinių, tokių kaip apgamų, šalinimą. Laidos, straipsniai, paskaitos ir nuolatinė informacija, kad apgamu salinimas lazeriu, liaudies medicina ar tradiciniais medicininiais būdais yra būtinybė šiandien akivaizdžiai skiriasi nuo ankstesnio požiūrio į apgamus. Kai šiandien apgamus siejame su baisiausiomis ligomis ir neestetiškai atrodančiais, anksčiau apgamai buvo vertinami kur kas palankiau ir visuomenėje turėjo visai kitas reikšmes.

Grožio ženklas

Plačiausiai paplitęs ir geriausiai žinomas pavyzdys apie ankstesnį požiūrį į apgamus – tai tam tikrose vietose esančių apgamų laikymas grožio ženklu. Vienas geriausiai žinomų asmenų, kuris buvo to pavyzdys – tai Marilyn Monroe prie kurios lūpų puikavosi žaismingas apgamas, suteikęs jai savito grožio. Vis dar šiandien ne viena mergina piešiasi grožio taškelį, norėdama suteikti savo įvaizdžiui paslatingo ir žaismingo išskirtinumo. Apgamai šalia krūtinės ar ant kaklo seniau būdavo laikomi seksualumo ženklu bei anot to meto stereotipų – jie atskleisdavo moters aistringumą.

Ateitis

Nors šiandien ši veikla nebepropaguojama ir laikoma nebūtų dalykų teigimu, tačiau anksčiau žmonės tikėdavo, jog apgamai gali atskleisti jų ateitį ir nauji atsirandantys apgamai reiškia ne ką kitą, o naujus pokyčius. Esame įpratę apie ateities burimą kortomis, tačiau anksčiau ateitį nusakydavo ir iš apgamų – jų išsidėstymo, dydžio, atsiradimo ir kitų smulkmenų. Buvo tikima, jog ženklai ant kūno yra ne kas kitas, kaip likimo ženklai. Nors tuomet toks dalykas, kaip apgamu salinimas lazeriu neegzistavo, tačiau noras pašalinti tam tikrus apgamus gimė būtent dėl to, jog buvo tikima, kad pašalinus apgamą bus galima pakeisti savo ateitį, kuri galbūt nelabai atitiko lūkesčius.

Charakterio savybės

Galima drąsiai teigti, kad ir šiandien nemažai žmonių vis dar tiki apgamais, kaip charakterio savybių žemėlapiu. Internete galima rasti daug įvairių straipsnių apie apgamų vietos reikšmę žmogaus charakteryje. Moksliniais tyrimais nėra įrodyta, kad tai yra tiesa, tačiau tikėti tokiais dalykais pasirenka kiekvienas individualiai. Vieni dažniausių reikšmių pavyzdžių – tai apgamas šalia krūtinės ar ant jos atskleidžiantis moters seksualumą ir aistrą, apgamai ant pėdų laikomi aistringų keliautojų ženklu, o apgamas ant delno byloja, kad jūsų laukia stulbinanti karjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *