Ar gaunate pakankamai maistinių medžiagų?

parašė , 2016-08-11 23:47

MedicinaŠiandien dauguma žmonių nuolat kažkur skuba, ir ne visada pavyksta atrasti pakankamai laiko pasirūpinti savo sveikata. Deja, dėl šios priežasties neretai atsiranda įvairių susirgimų, kurių būtų galima išvengti, jei sveikatai skirtumėte pakankamai dėmesio. Organizmui yra būtinas kalcis, magnis, kalis ir kitos medžiagos, o tuo atveju, jei organizmui ima stigti tam tikrų medžiagų, tenka susidurti su įvairiais susirgimais, kurių neretai yra galima išvengti. Taigi, ką reikia daryti, kad visada jaustumėtės žvalūs ir sveiki?

Visų pirma, visada yra svarbu pasirūpinti tinkama mityba. Įvairias užkandines ir greito maisto užeigas vertėtų rinktis kuo rečiau, ir net tuo atveju, jei nėra pakankamai laiko pavalgyti, reikėtų vengti tokių pasirinkimo galimybių. Tuo atveju, jei neturite pakankamai laiko pavalgyti darbo metu, vertėtų pasiruošti valgį namuose – nors neretais atvejais yra teigiama, kad tam paprasčiausiai nėra laiko, tačiau visada galima maistą ruošti iš karto kelioms dienoms, ir tai galės padėti išvengti įvairių nepatogumų. Tokiais atvejais pietums nereikės skirti daugiau laiko nei dešimt minučių, ir pavalgę vėl galėsite grįžti prie darbų.

Nemažai žmonių valgo pernelyg mažai daržovių, ir tai yra didelė klaida. Sezono metu galima įsigyti tikrai maistingų daržovių, užaugintų ekologiškuose ūkiuose, ir tai gali papildyti mitybos racioną įvairiais vitaminais bei kitomis maistinėmis medžiagomis. Iš mitybos racioną vertėtų išbraukti tokius maisto produktus, kurie nėra naudingi – batonas, margarinas, majonezas, ir t.t. Jei atsisakysite tokių produktų, kurie ne tik yra nenaudingi, bet ir žalingi jūsų sveikatai, pasijusite kur kas geriau.

Dar viena dažai pasitaikanti problema yra tai, kad per dieną išgeriama per mažai vandens. Žmogaus organizmas, kaip ir augalai, reikalauja tikrai nemažai vandens, todėl svarbu pasirūpinti, kad išgeriamas vandens kiekis būtų pakankamas. Mitybos specialistai rekomenduoja per dieną išgerti maždaug du litrus vandens, o tikslesnį reikiamo vandens kiekį mililitrais galėsite sužinoti savo kūno svorį padauginę iš trisdešimties – būtent tiek vandens vertėtų išgerti per dieną.

Svarbu ne tik tai, kiek įvairių maisto produktų suvartojame, bet ir tai, kokius produktus renkamės, ir kokia yra jų kokybė. Renkantis maisto produktus visada verta skaityti jų sudėtį, ir, jei yra galimybė, rinktis ekologiškus produktu, kuriuose nėra žalingų priedų. Dažnais atvejais yra teigiama, kad paprasčiausiai nėra pakankamai laiko skaityti maisto produktų etiketes, tačiau įpratus tai daryti šis procesas tampa iš tiesų labai paprastas ir nereikalaujantis ypatingai daug pastangų. Galite būti užtikrinti, kad tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pradžių, ir visada bus galima džiaugtis tikrai puikia savijauta.

Taip pat visada yra svarbu pasirūpinti tinkamu pasirinktų maisto produktų derinimu. Pavyzdžiui, jei valgote mėsą ar žuvį, nereikėtų rinktis bulvių, o tuo atveju, jei valgote šias krakmolingas daržoves, jas derinkite su kitomis daržovėmis. Lietuvių mitybos įpročiai nėra patys sveikiausi: tikrai nemažai patiekalų yra gaminami ir su mėsa, ir su bulvėmis, tačiau tikrai galima atrasti tokių sprendimų, kurie būtų sveikesni, ir visai nebūtina atsisakyti mėgstamų tradicinių valgių.

Rūpintis savo sveikata reikėtų visą laiką, ne tik tuomet, kada atsiranda tam tikrų sveikatos sutrikimų. Jei tam skirsite pakankamai daug laiko, tokiu atveju galėsite būti garantuoti, kad visada jausitės žvalūs ir energingi. Suformuoti naujus įpročius tikrai nebus taip sudėtinga, kaip kartais yra manoma, o rezultatai tikrai galės puikiai pateisinti jūsų lūkesčius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *