Ar verta pačiam glaistyti sienas?

parašė , 2019-09-17 19:35

GlaistymasSienų glaistymas vieniems atrodo labai sudėtingas darbas, o kitiems – lengvas. Pamačius, kokia yra sienų glaistymo kaina dažnai pagalvojama, kad galima ir pačiam pasidaryti sienų remontą. Tiesa yra tokia, kad ne visiems pavyksta viską atlikti be klaidų, o klaidos vėliau kainuoja brangiai. Ar verta pačiam atlikti remontą, priklauso nuo įgūdžių ir laiko.

Kartais galvojama, kad sienų glaistyti nereikia. Tokiu atveju reikia priminti, kam reikalingas glaistas. Pagrindinė jo funkcija padaryti sienas lygias nuo įvairių įdubimų, skilimų ir kitų nelygumų. Jeigu norite remontą atlikti patys, tai jums pravers ir trumpas supažindinimas su sienų glaistymo eiga. Pirmiausia reikia visą patalpą paruošti remonto darbams ir sieną ištepti specialiu gruntu. Kai jis išdžius galima imtis darbų su glaistu. Glaistas uždedamas ant sienos su specialia tam skirta mentele maždaug 20 – 30 laipsnių kampu. Glaistas dedamas skirtingai, priklausomai nuo sienos būklės. Jei siena nelygi – glaisto tepama daugiau, nei 3 mm, o jeigu lygi – 1 – 3 mm. Glaistoma tiek sluoksnių, kad siena taptų lygi. Dažniausiai reikia trijų ar keturių sluoksnių. Po kiekvieno sluoksnio užtepimo reikia palikti sieną, kad gerai išdžiūtų. Svarbus patarimas – pirmas sluoksnis dengiamas iš viršaus į apačią. Sekantys sluoksniai – vertikaliai. Jei dengsite daug sluoksnių, tai priklausomai nuo situacijos, gali tekti dengti papildomą sluoksnį kaip pirmą t.y. iš apačios į viršų. Norint įsitikinti ar siena jau pakankamai lygi, reikia užsidegti galingą šviestuvą. Tokiu būdu matomi visi nelygumai ir žinoma ar reikalingas dar vienas sluoksnis. Pabaigus glaistymo darbus galima pereiti prie šlifavimo.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ienų glaistymas yra paprastas darbas, tačiau susipažinus su visais etapai, taip nebeatrodo. Tuomet sienų glaistymo kaina, kurią reikia mokėti glaistytojams nebeatrodo tokia didelė, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio. Juk reikės turėti daug laisvo laiko remontui, o ir tiek daug niuansų reikia žinoti apie glaistymo ypatumus, ir kaip viską teisingai atlikti. Be to, sienų remontas yra savotiškas fizinės ištvermės išbandymas, nes tai nėra paprastas darbas.

Remontus atliekantys specialistai sienų remontą padaro kelis kartus greičiau, nei tą padaro patirties neturintis žmogus. Taip pat patirties turintys apdailininkai tinkamai parenka medžiagas bei numato kaip geriau atlikti visus darbus, kad sienos atrodytų gerai. Tik jums spręsti ar sugebėsite patys atlikti remonto darbus, ar verčiau samdyti specialistus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *