Kaip išsirinkti parketlentes?

parašė , 2019-06-13 16:21

Parketlentės palankia kainaGrindys užima svarbią vietą kiekvieno iš mūsų namų, todėl pasirinkti tinkamą grindų dangą tampa labai svarbia užduotimi. Vienas iš populiariausių pasirinkimų – parketlentės. Nors daugelis mano, kad parketlenčių kaina yra labai didelė, tačiau vertinant kainą, reikia įvertinti grindų dangos tarnavimo laiką, estetinę išvaizdą, priežiūros ypatumus ir pan. Daugeliui pirkėjui parketlentės yra geriausias pasirinkimas.

Renkantis parketlentes reikia apsispręsti, kurios bus tinkamos: dvisluoksnės ar trisluoksnės? Dvisluoksnės parketlentės gaminamos iš dviejų sluoksnių. Apatinis sluoksnis gali būti gaminamas naudojant fanerą. Toks pasirinkimas yra gana dažnas. Viršutinis t.y. antrasis parketlentės sluoksnis gaminamas iš medienos (pvz. kietmedžio), kuri yra vientisa. Kitas pasirinkimo variantas – trisluoksnės parketlentės, kurios turi tris sluoksnius. Apatinis t.y. pirmasis sluoksnis gaminamas iš faneros (dažniausiai pasirenkama spygliuočio fanera), vidurinis sluoksnis gaminamas iš spygliuočio, o trečiasis sluoksnis, kuris yra viršutinis – iš kietmedžio. Verta paminėti, kad dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės išvaizda atrodo labai panašiai. Didžiausi jų skirtumai išryškėja, kai reikia kloti grindis. Dvisluoksnės parketlentės klijuojamos prie grindų pagrindo. Tokiems darbams atlikti reikės samdyti meistrus arba rizikuoti ir patiems atlikti sudėtingus darbus naudojant klijus. Trisluoksnės parketlentės klojamos daug paprasčiau, nes esantis užraktas padeda užfiksuoti parketlentes, o ir klojimo būdai gali būti įvairūs, pavyzdžiui, slankiojančiu būdu, naudoti paklotą arba klijuoti. Darbus galima atlikti patiems. Svarbu paminėti, kad trisluoksnės parketlentės pasižymi stabilesne konstrukcija. Dar vienas esminis skirtumas – trisluoksnės parketlentės tinkamos šildomoms grindims. Dėl šios priežasties jos tapo tokios populiarios, kai išpopuliarėjo šildomos grindys. Taip pat skiriasi dvilsuoksnių ir trisluoksnių parketlenčių kaina. Dažniausiai brangesnės yra kokybiškesnės, todėl taupyti grindims neverta.

Renkantis grindis, reikia įvertinti ir parketlenčių dydį. Jos gaminamos įvairių dydžių, pavyzdžiui, siauros ir nedidelio ilgio puikiai tiks sudėti eglutės raštą. Didelės bus tinkamos didelėse patalpose. Svarbus ne tik dydis, bet ir spalvos. Jos derinamos prie esamų sienų ir baldų spalvų. Renkantis reikia atsižvelgti į tai, kokia spalva geriausiai tiks patalpos dydžiui, paskirčiai ir atitiks jūsų grožio standartą. Vienas patarimas – reikia įvertinti tai, kad su laiku parketlenčių spalva pakis t.y. atitinkamai pašviesės arba patamsės. Pagal tai reikia įvertinti ir spalvos tinkamumą patalpai.

Medinių grindų pasiūla – didelė. Iš šios gausios pasiūlos daugelis pasirenka parketlentes, kurios yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori ilgaamžių grindų, kurios turi daugybę privalumų. Belieka tik išsirinkti tinkamą spalvą ir pradėti darbus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *