Kieto kuro katilai Atmos: automatika ir ekologiškumas

parašė , 2014-07-23 14:59

Tikriausiai dauguma jūsų turite patirties naudojant medieną ar medienos briketus kūrenant kieto kuro katilus arba laužavietes. Kieto kuro katilai yra plačiai paplitę ir yra populiarūs dėl didelės ekonomijos. Šiuo metu plačiau naudojamos granulės, kurios pagaminamos panašiai kaip ir medienos briketai, suspaudžiant susmulkintas medienos atliekas. Manoma, kad artimiausiu metu naudojant tokią pat technologiją, granulės bus gaminamos iš šiaudų bei kitų biologinių atliekų. Pačios populiariausios granulės yra 6, 8 bei 9 mm diametro, o ilgis variuoja nuo 5 iki 25 mm. Granulių šildymo vertė yra panašiai tokia pati, kaip ir medienos brikečių ir svyruoja nuo 17 iki 19 Mj/kg. Granulės dažniausiai pakuojamos maišeliuose po 15, 20 ar 25 kg. Labai svarbu granules laikyti sausoje patalpoje, kitu atveju jos praras savo savybes.

kieto kuro katilaiČekijoje gaminami kieto kuro katilai Atmos DC15EP, DC18SP, DC25SP ir DC32SP suteikia galimybę pasirinkti apšildymą jūsų patalpoms nuo 4,5 iki 45 kW. Kuo didesnis modelio skaičius, tuo apšildomas plotas bus didesnis. Kieto kuro katilai sukurti taip , kad granulės transporterio pagalba iš laikymo cisternos būtų tiekiamos tiesiogiai į katilą. Laikymo cisterna gali būti šalia kieto kuro katilo arba gretimoje patalpoje, o dydis priklauso nuo asmeninio paririnkimo ir gali talpinti nuo 250 iki 1000 l granulių. Transportuojant granules iš didesnio atstumo galima panaudoti pneumatinį transporterį, kurį Atmos siūlo įsigyti taip pat.

Degimas vyksta kaip parodyta schemoje. Kai tik degimo talpa gauna signalą, kad reikalinga didesnė temperatūra, transporteris perduoda granules į degimo talpą, kur šios uždegamos naudojant įkaitusias spirales. Sistema savarankiškai nustato kokio kiekio granulių reikės palaikyti reikiamą temperatūrą ir kai tik temperatūra pasiekia reikiamą temperatūrą, degimo talpa savarankiškai išsijungia kol degimo kameroje išdeginamos visos granulės. Kai tik prireikia daugiau šilumos, kieto kuro katilai iš naujo pakartoja visą ciklą. Visa sistema reguliuojama automatiškai, todėl jums sumažėja papildomo darbo ir nereikia kas kelios valandos fiziškai papildyti kieto kuro katilo. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad degimo kamerą priklausomai nuo naudojimo bei granulių kokybės reikėtų išvalyti nuo pelenų bent kartą per mėnesį. Atmos kieto kuro katilai pasižymi tuo, kad išvalymą galima atlikti nenutraukiant sistemos darbo. Taigi Atmos kieto kuro katilai yra tikrai šiuolaikiški, universalūs ir niekuo nenusileidžia dujiniams ar skysto kuro katilams dėl naudojimo patogumo, tačiau jų privalumas yra mažesnės išlaidos kurui bei tai, kad kieto kuro katilai naudoja atsinaujinančius gamtos resursus, o tai yra labai svarbu dabar ir bus dar svarbiau ateityje, kai iškasami resursai išseks ir dujų bei skysto kuro kainos tik didės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *