Kokiems šilumos siurbliams galima gauti paramą?

parašė , 2022-01-29 21:04

Šiais 2022 metais gyventojai vėl gali pretenduoti į paramą šilumos siurbliams, keičiant senas biokurą ar iškastinį kurą naudojančias šildymo sistemas. Kompensacija galima ne tik gyvenamosios paskirties namų savininkams, bet ir sodo namų savininkams.

Keičiant biomasę naudojančius senus katilus į naujas šildymo sistemas, reikia pateikti prašymą iki vasario 11 dienos. Kvietimo pavadinimas „Katilų keitimas namų ūkiuose“. Kompensaciją gali gauti gyvenamosios paskirties pastatų, butų ir sodo namų savininkai, kai pastatas įregistruotas į Registrų centro nekilnojamo turto registrą ne anksčiau nei prieš 5 metus.

Ką galima įsirengti vietoje senų šildymo sistemų?

Pagal kvietimą „Katilų keitimas namų ūkiuose“ teikiama parama šilumos siurbliams ir naujiems biokuro katilams. Taigi, asmenys, neefektyviai veikiančius, biomasę naudojančius katilus gali keisti į:

1. Šilumos siurblius žemė vanduo. Šios įrangos energijos šaltinis yra geoterminis, o energijos šaltinio paskirstymo terpė – vanduo. Pagal Europos komisijos reglamentą Nr. 813/2013, įrenginio koeficientas COP, prie +7 °C lauko temperatūros, turi būti ne mažesnis kaip 3.5.

2. Šilumos siurblius vanduo vanduo, kurių energijos šaltinis yra hidroterminė energija, o jos paskirstymo terpė vanduo. Tokios įrangos efektyvumo koeficientas COP turėtų būti ne mažesnis nei 3.5.

3. Šilumos siurblius oras vanduo. Jų energijos šaltinis aeroterminė energija, o jos paskirstymo terpė vanduo. Siurblio COP, lauke esant +7 °C temperatūros, neturėtų būti žemesnis nei 3.00.

4. Naują biokuro katilą, atitinkantį 5 klasės efektyvumo standartus.

Kokio dydžio teikiama parama šilumos siurbliams?

Pagal kvietimą „Katilų keitimas namų ūkiuose“ šiais metais numatyta skirti 7 016 922 eurus. Pirmenybė kompensacijai gauti numatyta asmenims, diegiantiems energetiškai efektyvesnius įrenginius. Taigi, kuo koeficientas COP yra didesnis, tuo didesnė tikimybė, jog įrenginys bus finansuojamas.

Preliminariai, parama šilumos siurbliams siekia apie 50 % įrenginių kainos. Pavyzdžiui, 4 kW galios „Samsung ClimateHub“ dviejų dalių įrenginio COP – 5.2, jo kaina be boilerio – 3557 eurai, kompensuojama dalis sudarytų apie 1685 eurus, už šilumos siurblį reikėtų sumokėti apie 1872 eurus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *