Miesteliai naktį neapšviesti

parašė , 2018-12-25 05:08

Naktį važiuoti miesteliais reikėtų kuo atsargiau, nes https://www.autosviesos.lt/bmw-angel-eyes apšviečia tik tam tikras kelio dalis. Jeigu gyvenvietė neapšviesta, reikia vadovautis savo paaštrintais pojūčiais ir bandyti matyti kelią bei važiuoti kuo saugiau.

Net ir tranzitiniuose keliuose naktį gali nebūti apšvietimo

Lempos BMW automobiliamsIš tiesų šalis sodybų tuštėjimo laikais nieko jau nestebina, kad vienintelė šviesa naktį miesteliuose yra tik automobilių ksenonai, tolimosios ir artimosios žibintų šviesos. Savivaldybės jau neišgali sumokėti už elektrą tam, kad miesteliai būtų apšviesti visą laiką, nors tikriausiai Nepriklausomybės pradžioje žmonių negyveno tiek daug kaip dabar, bet visgi pinigų šviesai užteko. Žmonės miestelyje panyra į tamsą naktį, tarsi ženklą, kad viskas dabar yra kitaip, kad reikia priprasti prie pokyčių. Tamsa miesteliuose yra tarsi pažeminimo ženklas, geriausiai kontrastuojantis su išpampusiais didmiesčiais, kuriuose yra didžiausia ekonomika, konkurencija ir šviesos šviečia visą naktį. Visgi net tranzitiniuose keliuose dažnai Lietuvos gyvenvietėse jau naktį nebegali tikėtis apšvietimo gyvenvietėje. O tai yra reikalinga, kadangi nors ir su mažesniu gyventojų skaičiumi, bet visgi tokios vietos vis tiek yra judresnės nei paprasti tarpmiestiniai keliai.

Miesteliuose ir naktį gali būti žmonių

Kas gali judėti naktį neapšviestomis miestelio gatvėmis? Gali judėti bet kurie šeimos nariai, vaikščiojantys pirmyn ir atgal. Tai ir tėvai gali eiti iš kaimynų, gali ir vaikai lakstyti, jeigu nepaklusnūs. Ne paslaptis yra alkoholizmo problema provincijoje, tad labai tikėtina tokiose vietose sutikti ir svirdinėjančius girtus žmones, kuriems mažiausiai rūpės jų saugumas. Taigi, miesteliuose naktį reikėtų būti itin atsargiais.

Sulėtinti greitį, naudoti apšvietimą

Ką reikėtų daryti, atvažiavus į tokią vietą? Žinoma, pirmiausia reikia sulėtinti greitį. Apie tai visuomet įspėja gulintys policininkai, greičio mažinimo priemonės, visi ženklai. Nors kelių ereliai lekia nesidairydami, puikiai žinodami, kad tikimybė ką nors nukirsti yra, vis tiek manieringai pakaukia pro namus. Tačiau sulėtinti greitį ir padidinti apšvietimą tokiose vietose yra tiesiog būtina. Jeigu kelyje nesimato jokių kitų transporto priemonių, žinoma, galima sulėtinus greitį naudoti ilgojo nuotolio šviesas. Jeigu yra daug posūkių ir matote, kad kažkas atvažiuoja, vėlgi žinoma reikia įjungti trumpąsias apšvietimo šviesas.

Kaip jaučiasi žmonės, gyvenantys tamsiame miestelyje?

Reikėtų paklausti kiekvieno. Naujakuriai, ką tik atvykę iš miesto, jaučiasi blogiau. Tačiau miestelyje gyvenantys žmonės jau daug metų sako, kad jiems kaip tik geriau, nes naktį gali netrukdomai išsimiegoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *