Ženklai įspėjantys apie artėjantį važiuoklės remontą

parašė , 2021-01-18 14:24

Važiuoklės remontasDauguma lietuvių turi šią prabangos prekę – automobilį. Kaip bebūtų, mūsų šalyje viešasis transportas dar nėra taip gerai išvystytas, jog būtų galima atsisakyti asmeninio automobilio, tad ši prabangos prekė neretai tampa tiesiog būtinybe. Nors patys automobiliai kainuoja nemažai (net ir naudoti), bet tai tik viena medalio pusė – jums reikės pinigų ir tam, jog jį išlaikytumėte. Tikriausiai daugiausiai išlaidų patirsite tuomet, kai prireiks mašiną remontuoti. O dažniausiai pasitaikantis iš jų – važiuoklės remontas. Būtent važiuoklės remontas vargina dažną vairuotoją – galbūt jie ir nėra patys brangiausi (priklausomai nuo automobilio, kurį vairuojate), bet vis dar ganėtinai prastoje būklėje esantys Lietuvos keliai priveda prie tokios situacijos, jog šio remonto reikia dažnai. Ką galite padaryti, jog sumažintumėte šią remonto darbų sąskaitą? Žinoma, galite stengtis važinėti itin atsargiai, tačiau yra dar vienas efektyvus būdas – pastebėti blogą važiuoklės darbą iš anksto ir iš karto šalinti gedimus. Kadangi važiuoklėje visos dalys yra daugiau ar mažiau priklausomos nuo viena kitos, tad susidėvėjus vienai daliai, garantuotai susidėvės ir kita. Tai reiškia, jog jei vieną gedimą pašalinsite kaip galima anksčiau, galimai išvengsite kito. Tad kokie yra simptomai, galintys pranešti, jog važiuoklės remontas jau ne už kalnų?

Gana dažnai pasirodantis ir dar dažniau ignoruojamas simptomas yra automobilio tempimas į vieną ar kitą kelio kraštą. Žinoma, yra daug nelygių kelių, kuriais važiuojant automobilis krypsta į vieną ar kitą pusę būtent dėl nelygumo, tačiau jei važiuojate lygiu keliu ir paleidus automobilio vairą jis kaip mat pradeda krypti į šoną, tai aiškus ženklas, jog turite bėdų su ratų suvedimu, padangomis, stabdžiais arba amortizatoriais. Ratai turi būti visiškai lygūs vienas kito atžvilgiu, tik tuomet automobilis riedės kaip pridera. Pats suvedimas kainuoja nedaug, tačiau išsibalansavę ratai gali visiškai sugadinti jūsų padangas ir sukelti diskomfortą vairuojant, tad šią bėdą reikėtų pašalinti nedelsiant.

Kitas simptomas, bylojantis, kad galbūt jūsų automobiliui jau reikalingas važiuoklės remontas – važiuojant jaučiamas kiekvienas kelio nelygumas. Greičiausiai bus susidėvėję amortizatoriai arba jų spyruoklės. Šis remontas kiek brangesnis, tačiau taip pat būtinas. Tą patį galima pasakyti ir tuo atveju, jei viena automobilio pusė yra pastebimai žemiau nei kita.

Galiausiai, atkreipkite dėmesį į garsus. Važiuojant važiuoklė neturėtų skleisti jokių garsų arba jų turėtų būti labai minimaliai. Jei girdimas girgždėjimas, bildėjimas ar kiti pašaliniai garsai – metas pasitikrinti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *