Plasitikinių langų priežiūra

parašė , 2020-12-28 15:56

Plastikiniai langaiBeveik kiekvienuose namuose galime sutikti plastikinius langus. Plastikiniai langai yra bene optimaliausias pasirinkimas – jie pigesni už medinius ir gali tarnauti ilgiau, sukelti mažiau rūpesčių. Kaip bebūtų, bet ir plastikiniai langai reikalauja bent šiokios tokios priežiūros, todėl norėdami jog jie jums tarnautų ilgiau, būtinai perskaitykite šį straipsnį iki galo. Sakoma, jog tinkamai pagaminti ir sumontuoti plastikiniai langai vidutiniškai tarnauja apie 20 metų. Taip sakant turima omenyje, jog langais bus tinkamai rūpinamasi. Todėl jei nenorite sutrumpinti šio 20-ies metų termino, būtinai turite skirti bent šiek tiek laiko savo langų priežiūrai.

Žinoma, pagrindinė priežiūra kalbant apie plastikinius langus yra ne kas kitas o jų valymas. Tai svarbu ne tik dėl langų, bet ir dėl pačių jūsų – švarūs ir gerai atrodantys langai yra kur kas patrauklesni, sukuria jaukesnę aplinką namuose. Visa laimė, jog plastikiniai langai reikalauja iš tiesų visai nedaug priežiūros. Jei medinius langus reikia kartas nuo karto perdažyti ir gerinti jų izoliaciją, tai su plastikiniais langais tokių problemų tikrai neturėsite. Pagrindinės jūsų užduotys yra dvi – palaikyti langų švarą ir užtikrinti tinkamą langų mechanizmų veikimą.

Reikia valyti ne tik patį stiklą, bet ir lango rėmą. Rekomenduojame tai padaryti bent 2 kartus per metus. Žinoma, galite daryti ir dažniau. Kuo dažniau darysite, tuo lengvesnis langų valymas bus. Jei langas atsidaro, būtinai valykite jį būtent atidarytą. Jei purvo yra daug, pasinaudokite senu dantų šepetuku tam, kad jį atlaisvintumėte. Pasitelkite į pagalbą dulkių siurblį ir susiurbkite visus nešvarumus. Kai tai padarysite, naudokite specialų valiklį arba šiltą vandenį su muilu tam, jog pašalintumėte įsisenėjusį purvą nuo viso rėmo. Rekomenduojame naudoti mikropluošto servetėlę, kadangi jei nebraižo paviršių ir yra puikiai tinkama langų valymui.

Nuvalius rėmą reikės pasirūpinti ir pačiu stiklu. Pamirškite tuos laikus, kai stiklai buvo valomi su laikraščiais – jų niekas šiais laikais nebeskaito. Bet kurioje buities prekių parduotuvėje galėsite įsigyti specialią servetėlę skirtą stiklų valymui, tą ir rekomenduojame padaryti. Nors kainuoja nedaug, speciali servetėlė labai palengvins procesą. Taip pat kaip ir valant rėmus, pasitelkite specialų ploviklį arba tiesiog šiltą vandenį su muilu.

Na o kalbant apie plastikinių langų mechanizmus, jums tiesiog reikia užtikrinti jog jie būtų švarūs ir sutepti. Tad visų pirma juos išvalykite, o po to sutepkite su universalia alyva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *