Mechaninis ir rankinis darbas servise

parašė , 2016-09-08 04:06

Nors Lietuva laikoma agrokultūrine šalimi, negalima pamiršti ir pramonės sektoriaus, kuris šiai dienai kaip niekad gyvas. Lietuva, kaip pigios darbo jėgos ir sąlyginai gero intelektinio kapitalo šaltinis, yra itin patrauklus taikinys užsienio investuotojams (remiantis 2016 m. statistika, Lietuva tarp Pabaltijo valstybių pirmauja pagal iš užsienio gautų investicijų skaičių) atidaryti savo gamybą arba stambesniems vienetams gamintis (subranguotis) smulkesnius Lietuvos pramonės atstovus, taip taupant kaštus. Ypač toks modelis populiarus medienos ir metalo (tiek lakštinio, tiek ir juodojo) apdirbimo srityse. Taigi, kalbant apie šiuos sektorius, norisi paminėti keletą įrankių, be kurių neišsiverčia jokie cechai.

Rankinė mechanika vis dar dominuoja

HidraulikaNors pramonė itin greitai automatizuojama pritaikant modernus silpnų srovių arba netgi atsinaujinančios energetikos sprendimus, vis dar paklausiausi išlieka rankiniai arba pusiau rankiniai įrankiai. Tiek medienos, tiek metalo apdirbimo srityse, kaip ir autoservisuose arba netgi toje pačioje agrokultūros srityje, vienas praktiškiausių ir labiausiai pritaikomų įrenginių yra hidraulinis presas. Šis presas skiriasi nuo pneumatinio pirmiausiai savo veikimo principu – čia vietoj oro naudojamas vanduo. Toks presas taip pat yra ir žymiai lengvesnis, daug lengviau transportuojamas – viso labo sveria apie šimtą kilogramų. Nors pneumatinis presas ir yra žymiai sunkesnis, klaidinga būtų manyti, kad hidraulikos pagalba galima išvystyti tą pačią jėgą – vandens pagrindo preso galia standartiškai siekia 20 tonų. Dažniausias tokio preso pritaikymas yra mažesnio ploto skardų lankstymas, nes didesnės skardos reikalauja specializuoto preso naudojimo. Preso sandara itin paprasta – čia funkcionuoja du cilindrai, kuriuose spaudžiamas vienas iš dviejų stūmoklių ir taip veikiamas kitas. Veikimo principas labai paprastas – kiek kartų pirmojo stūmoklio plotas didesnis už antrojo, tiek kartų didėja stūmimo galia. Taigi, toks įrankis yra itin lengvai pritaikomas ir naudojamas netgi buitiniame lygmenyje, tačiau pramonėje jį galima sutikti kone kiekvienoje gamyboje.

Rankinis darbas dominuoja ir autoservise

Tie patys presai pritaikomi ir autoservisuose, tačiau čia dar daugiau pastebimas rankinių įrankių naudojimas – serijinis taisymas praktiškai neįmanomas, o tam ir nėra poreikio. Vienas dažnesnių automobilių gedimų – važiuoklės problemos. Jeigu lietuviai linkę prižiūrėti stabdžius ar rūdijančias dalis, retas, kuris teisingai ir pilnai atlieka profilaktiką, įvertinant ir šarnyro kondiciją. Šarnyras – dalis, jungianti judančias pakabos detales ir leidžianti nevaržomai joms judėti. Panašiausiai galėtume įsivaizduoti žmogaus kelį – jam veikiant teisingai, tiek blauzda, tiek šlaunis be problemų lankstosi ir lieka stabilios. Keliui veikiant prasčiau, atsiranda skausmas, o automobilio atveju – šarnyro laisvumas, skleidžiantis ne tik nemalonų garsą, bet ir galimai indikuojantis problemas. Nors sarnyru restauravimas ir reikalauja investicijų, tačiau tai viena efektyviausių priemonių užkirsti kelią rimtesnėms problemoms. Techniškai tvarkingas šarnyras gali labai pakeisti važiavimo automobiliu komforto pojūtį ir bendrai saugumą – važiuojant nelygiu ar duobėtu keliu, šarnyras reaguoja į kelio reljefą, atitinkamai pakeisdamas automobilio pakabos aukštį. Važiuojant tokiais keliais, šarnyras turi veikti gerai, tačiau tuo pačiu ir greičiau dyla. Jam sudilus, pakabos kilnojasi neteisingai, atsiranda laisvumas, padangos dyla nevienodai. Šarnyro gyvavimo trukmei itin didelį poveikį daro aplinkos sąlygos – oro temperatūra, drėgmė, korozija, amžius ir kt. Ilgai eksploatuojami šarnyrai patenka į didžiausios rizikos grupę. Šarnyrų restauravimui būtina speciali įranga – nors šiuo atveju hidrauliniai ar pneumatiniai presai mažai pritaikomi, speciali įranga leidžia teisinai restauruoti sudilusią važiuoklė dalį ir, priešingai, negu daugelis Lietuvoje veikiančių autoservisų, išvengti jėgos smūgių ir gadinimo.

Tiek pramonei, tiek ir transporto remontui naudojami įrankiai yra nepakeičiami siekiant darbus atlikti kokybiškai ir tiksliai. Teisingas įrangos parinkimas gali atrodyti varginantis reikalas, tačiau patyrę specialistai gali Jus pakonsultuoti bet kokiais Jums rūpimais klausimais ir padėti išsirinkti būtent Jums tinkamiausią variantą ir nevieno siūlomo sprendimo, ar tai būtų paprastas, rankoje laikomas įrankis, ar sudėtingas mechantronikos įrenginys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *